Czysta przyszłość świętokrzyskich gospodarstw

  • 16.09.2022, 10:03
  • Wiktoria Adamczyk
2022-09-16wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad 8 milionów złotych Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył na poprawę gospodarki wodno-ściekowej dla małych miejscowości zlokalizowanych na terenie regionu. Nabór wniosków ruszył 14 września i potrwa do 14 października.

W ciągu minionych pięciu lat na realizację zadań z zakresu ochrony i zrównoważonego gospodarowania zasobami wodnymi fundusz przeznaczył łącznie ponad 231 milionów złotych, podpisano 123 umowy. O zasadach naboru, podczas konferencji prasowej mówił prezes Ryszard Gliwiński.

Fundusze pozyskane w ramach programu, mogą zostać przeznaczone min. na podłączenie budynków do istniejących lub budowanych sieci kanalizacji sanitarnej, budowę, rozbudowę lub modernizację lokalnych oczyszczalni ścieków komunalnych. Celem jest realizacja przedsięwzięć służących odprowadzaniu ścieków w sposób zgodny z przepisami i niezagrażający środowisku. Senator Krzysztof Słoń podkreślał rolę programu dla mieszkańców zabudowy rozproszonej zlokalizowanej poza aglomeracjami.

Wicewojewoda Świętokrzyski Rafał Nowak podkreślił rolę sieci kanalizacyjnych i sanitarnych w dbałości o czyste środowisko z myślą o przyszłych pokoleniach.
 

Więcej informacji na temat programu dostępnych jest na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Wiktoria Adamczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe