Uroczysta inauguracja klas mundurowych szkół ZDZ

  • 16.09.2022, 10:04
  • Wiktoria Adamczyk
2022-09-16zdz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niezwykle uroczyście nowy rok szkolny rozpoczęły klasy mundurowe Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Podczas uroczystości podpisano porozumienie o współpracy z jednostką patronacką 103 Batalionu Lekkiej Piechoty z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Rozpoczęcie roku szkolnego to niezwykle podniosłe wydarzenie w życiu społeczności Zespołu Doskonalenia Zawodowego. W tym roku inauguracja miała miejsce na terenie boiska szkolnego, przy ulicy Wojska Polskiego. W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości min. Stanisław Wojtan członek Zarządu Powiatu Starachowickiego, Dariusz Wątroba wiceprezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, podpułkownik Sławomir Michniewicz z 10 Świętokrzyskiej Obrony Terytorialnej w Kielcach. Spotkanie rozpoczęła Dorota Glina dyrektor placówki w Starachowicach.

Podczas uroczystości podpisano porozumienie między Szkołą, a jednostką patronacką 103 Batalionu Lekkiej Piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podpisany dokument reguluje zasady szkolenia praktycznego uczniów w zakresie przygotowania wojskowego, co ma także ogromne znaczenie dla świadomego i patriotycznego wychowania młodych ludzi.

 

Wiktoria Adamczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe