Modernizacja dróg w gminach powiatu

  • 19.09.2022, 15:50
  • Wiktoria Adamczyk
2022-09-19lad.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
10 milinów złotych dofinansowania pozyskał Powiat Starachowicki w ramach Rządowego Programu Polski Ład na modernizację dróg o łącznej długości ponad 6 km na terenie czterech gmin. Inwestycje realizowane będą w Starachowicach, Brodach, Mircu i Wąchocku.

Powiat pozyskał środki i wspólnie z gminami zapewnił wkład własny do realizacji zadań drogowych. O inwestycjach zaplanowanych w poszczególnych gminach informował Starosta Piotr Ambroszczyk.

Remont zostanie wykonany na odcinku drogi powiatowej Lipie-Henryk „Szyb”. Zaplanowano tam min. wykonanie odwodnienia i remont nawierzchni jezdni. Wójt Gminy Brody Marzena Bernat podkreśliła, iż wymienione przedsięwzięcie było oczekiwane nie tylko przez mieszkańców gminy Brody, ale również korzystających z tej drogi mieszkańców pobliskiego Ostrowca.

W ramach tego samego zadania inwestycyjnego zostanie przeprowadzona modernizacja drogi na odcinku, od ronda przy ulicach Leśnej i Kościelnej do skrzyżowania z linią kolejki wąskotorowej. Łączny koszt obydwu zadań to ponad 5 milionów złotych.

W Gminie Mirzec w trosce o bezpieczeństwo osób pieszych zaplanowano przebudowę chodnika w Gadce, znajdującego się przy drodze powiatowej Skarżysko – Kamienna – Mirzec. Koszt zaplanowanych prac to ponad 3 miliony złotych.

Ostatnie z zadań realizowane będzie na terenie Gminy Wąchock, gdzie zaplanowano budowę ciągu pieszo – rowerowego od skrzyżowania z DK nr 42 do granicy powiatu. Inwestycja kosztować będzie ponad 2 miliony złotych.

Wiktoria Adamczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe