Filatelistyka z Władysławem Wagnerem

  • 21.09.2022, 18:31
  • Wiktoria Adamczyk
2022-09-21wagner.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Limitowane karty pocztowe, spersonalizowany znaczek pocztowy oraz unikalny stempel to uhonorowanie Władysława Wagnera, który jako pierwszy na świecie odbył legendarny rejs dookoła świata.

Władysław Wagner to postać wywodząca się z Krzyżowej Woli obecnie terenu Starachowic. Był to pierwszy Polak w historii, który opłynął kulę ziemską jachtem, podróż zajęła mu ponad 6 lat. Promowanie żeglarza ma ogromne znaczenie bowiem jest to wybitna postać pochodząca z terenu z naszego powiatu. W tym roku w 110 rocznicę jego urodzin Powiat Starachowicki m.in. upamiętnił osobę żeglarza w ten wyjątkowy sposób.

Władysław Wagner już w 2007 roku pojawił się na kartach pocztowych, za pośrednictwem autora Adama Kowalewskiego, który w tym roku również przygotował projekt. Wicestarosta Dariusz Dąbrowski przedstawił tegoroczną edycję trzech kart pocztowych, spersonalizowany znaczek pocztowy oraz stempel. Wszystkie elementy są produkowane w limitowanym nakładzie, aby jeszcze bardziej podkreślić ich unikatowość.

Sylwetkę Władysława Wagnera oraz przebieg powstania limitowanej serii kart pocztowych, znaczka oraz stempla przybliżył kolekcjoner, marynarz oraz filatelista Janusz Łojek.

W konferencji wziął udział także członek rodziny Władysława Wagnera, Zbigniew Porajoski, któremu władze powiatu przekazały pierwsze egzemplarze kart i arkusz znaczka.

Wiktoria Adamczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe