7 milionów złotych dofinansowania na oświatę

  • 21.09.2022, 18:33
  • Wiktoria Adamczyk
2022-09-21pawlow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad 24 miliony złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład pozyska la gmina Pawłów na poprawę warunków życia mieszkańców. Środki były przeznaczone m.in. inwestycje oświatowe, drogowe oraz przebudowę sieci wodociągowej.

W ramach rządowego programu Polski Ład gmina pozyskała 7 milionów złotych dofinansowania. Poseł Agata Wojtyszek podsumowała dotychczasowe przedsięwzięcia realizowane w Gminie Pawłów dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym.

Nowa sala gimnastyczna to nie jedyna inwestycja realizowana w gminie Pawłów. Wartość całego zadania, w którego w skład wchodzi przebudowa szkoły w Łomnie, budowa sali gimnastycznej w Jadownikach oraz dwa boiska na terenie Radkowic i Jadownik to około 17 milionów złotych.

Z ubiegłej edycji programu Polski Ład gmina uzyskała ponad 10 milionów złotych na wykonanie kanalizacji w sołectwie Rzepin-Kolonia. Gmina Pawłów obecnie pozyskała środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej min. na przebudowę sieci wodociągowej oraz infrastruktury związanej z zaopatrzeniem wody.

Stara sala gimnastyczna zostanie przekształcona na dwie sale dydaktyczne, aby dzieci nie musiały przychodzić na popołudniowe zajęcia i w pełni korzystać z zajęć pozalekcyjnych. W łączniku pomiędzy salą gimnastyczną, a szkołą powstanie świetlica szkolna, szatnie sportowe, oraz toalety.

O znaczeniu nowego obiektu dla ponad 120 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach informowała dyrektor szkoły.

Wiktoria Adamczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe