Ponad 70% więcej pasażerów w autobusach komunikacji miejskiej

  • 21.09.2022, 18:35
  • Wiktoria Adamczyk
2022-09-21mzk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
O ponad 70 procent więcej pasażerów korzysta z komunikacji miejskiej, od kiedy wprowadzono bezpłatne przejazdy dla mieszkańców miasta. Starachowice stawiają na ekologiczny transport, w mieście powstają kolejne kilometry ścieżek rowerowych.

W ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności prezydent Marek Materek poinformował o realizowanych przez miasto ekoinwestycjach mających na celu dbałość o ochronę środowiska. Największym zainteresowaniem ze strony starachowiczan cieszy się bezpłatna komunikacja. Wiele osób, dokładnie 71 procent zrezygnowało z dotychczasowych form transportu i przesiadło się do nowych, niskoemisyjnych autobusów miejskich.

Oprócz wymienionych przedsięwzięć miasto wykonało także remonty dróg przy których powstały ścieżki dla rowerzystów. 95 procent funduszy wydatkowanych na ten cel stanowiły środki zewnętrze pozyskane przez miasto z budżetu unijnego i krajowego.

Starachowice realizują obecnie duży projekt związany z budową sieci ścieżek rowerowych na terenie całego miasta. Prezydent podczas spotkania z dziennikarzami przedstawił informację gdzie ścieżki dla jednośladów już powstały, gdzie są w trakcie realizacji oraz wymienił ulice przy których niebawem powstaną.

Włodarz miasta poinformował również o finansowej stronie projektu, dotyczącego bezpłatnej komunikacji, w obliczu rosnących cen paliw.

Wiktoria Adamczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe