Najpierw drogi potem ośrodek zdrowia – Wąchock planuje inwestycje

  • 12.02.2016, 17:30 (aktualizacja 16.02.2016, 17:38)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Najpierw drogi potem ośrodek zdrowia – Wąchock planuje inwestycje
Pod znakiem niewielkich inwestycji z własnych środków i zabiegów o pozyskanie środków na większe zadania ze źródeł zewnętrznych upłynie ten rok w gminie Wąchock. Remontowane będą głównie drogi gruntowe. Jeżeli jednak uda się pozyskać dofinansowanie mówi się w przyszłości o remoncie ul. Nadrzecznej, planach względem ośrodka zdrowia i inwestycjach proekologicznych.

Budżet bez deficytu to już sukces - tak przekonują władze gminy Wąchock. Na inwestycje w tym roku przeznaczono około 1 mln zł. Zdaniem przewodniczącego Rady Miejskiej Adriana Malinowskiego takie są potrzeby.

 

Tegoroczne inwestycje gminy Wąchock to głównie przebudowa dróg gruntowych. Na ten cel w budżecie zaplanowano 660 tys. zł. Remontowane będą ulice Słoneczna, Górna i Błonie.

 

Władze gminy Wąchock planują także przebudowę Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu. Zadanie oszacowano na 1,5 mln zł.

 

Kolejnym z zadań inwestycyjnych podejmowanych przez samorząd Wąchocka jest także budowa ul. Nadrzecznej. Wartość tej inwestycji to 1 mln 570 tys zł. Obecnie powstaje projekt.

 

Wśród planów władz Wąchocka znajdują się także działania proekologiczne związane z redukcją dwutlenku węgla. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe