W ZDZ-cie podsumowali zagraniczne praktyki

  • 30.12.2016, 14:47 (aktualizacja 05.01.2017, 17:50)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
W ZDZ-cie podsumowali zagraniczne praktyki
W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego podsumowano projekt europejskich praktyk zawodowych. Wzięło w nim udział 64 przyszłych logistyków, informatyków, gastronomów i fryzjerów. Uczniowie zdobywali nowe doświadczenia w Hiszpanii i we Włoszech.

„Era nauki i praktyki – czas na europejską praktykę zawodową” to tytuł projektu, który podsumowano w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Dzięki działaniu kilkudziesięciu uczniów miało możliwość zdobycia doświadczenia w nowoczesnych i ciekawych zagranicznych przedsiębiorstwach. Młodzież odwiedziła Włochy i Hiszpanię.


 

Z zagranicznych wyjazdów skorzystali uczniowie kształcący się w zawodach technik logistyk, informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik usług fryzjerskich. Jak mówi dyrektor ZDZ Małgorzata Małek staże zagraniczne są doskonałą metodą na łączenie nauki i praktyki.


 

Młodzież na potwierdzenie zdobytych umiejętności otrzymała
dokument Europass Mobilność. Jednak jak podkreślają uczestnicy projektu staże były dla nich przede wszystkim czasem zdobywania cennych doświadczeń.


 

W podsumowaniu projektu oprócz jego uczestników i kadry pedagogicznej placówki wzięli udział także przedstawiciel strony hiszpańskiej Filip Mengual Domenech, wicestarosta Agata Gałka-Bernacka oraz prezes ZDZ Jerzy Wątroba. Podkreślano wielowymiarowość projektu.


 

W związku z sukcesem jakim okazała się realizacja działania podjęto decyzję o jego kontynuacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Iwona
Iwona 24.05.2017, 16:02
Miejmy tylko nadzieję, że po takich praktykach i po ukończeniu szkoły nie uciekną za granicę do pracy. Szkoda byłoby tych ciekawych ofert zatrudnienia http://www.gowork.pl/praca/kie… które teraz są dostępne u nas w kraju.

Pozostałe