Pogorzelcy z ulicy Mickiewicza znaleźli już stały dach nad głową, a spalona kamienica zostanie wyremontowana

  • 6.03.2017, 14:23 (aktualizacja 06.03.2017 15:20)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Pogorzelcy z ulicy Mickiewicza znaleźli już stały dach nad głową, a spalona kamienica zostanie wyremontowana
Zdecydowana większość z około 30 lokatorów spalonego budynku przy ulicy Mickiewicza otrzymało już od władz miasta mieszkania komunalne i socjalne. Zniszczona kamienica jest współwłasnością gminy Starachowice oraz kilku osób prywatnych. Wspólnota mieszkaniowa podjęła decyzję o remoncie. W wyniku prac ma się poprawić standard budynku przez doprowadzenie gazu. O tym, kto w przyszłości zasiedli gminną część budynku, zdecydują władze miasta.

Pożar, który pod koniec stycznia wybuchł w kamienicy przy ulicy Mickiewicza 10 w Starachowicach pozbawił dachu nad głową lokatorów 12 mieszkań. Pogorzelcy znaleźli tymczasowe schronienie w bursie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

Gmina rozpoczęła starania o przydzielenie im nowych mieszkań.

 

Dziś niemal wszyscy z prawie 30 mieszkańców spalonego budynku przeprowadzili się do lokali zastępczych. Lokatorzy dwóch mieszkań o nowy dach na głową zatroszczyli się sami.

 

Przydzielone pogorzelcom mieszkania pochodzą z komunalnego i socjalnego zasobu gminy Starachowice.

 

O przyszłości zniszczonej przez pożar kamienicy zdecydowano na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej.

 

Jak przypuszcza Igor Gajewski wybór projektanta może potrwać od 2 miesięcy do pół roku. W związku z tym właściwy remont ruszyłby najwcześniej w wakacje. O tym, kto w przyszłości zasiedli odbudowaną kamienicę zdecydują jej właściciele. Dziś wiadomo, że na pewno przydziału nie otrzymają dawni najemcy mieszkań socjalnych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Romek
Romek 6.09.2018, 09:15
Same czcze obietnice prosze sprawdzic jak "wielkie"sa postepy w remoncie. Brak słów nie takie rzeczy mozna obiecac prawda ?

Pozostałe