Będą remontować drogi powiatowe

  • 07.03.2017, 14:53 (aktualizacja 07.03.2017, 16:08)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Będą remontować drogi powiatowe
11 zadań inwestycyjnych zaplanował na ten rok Zarząd Dróg Powiatowych. 8 kolejnych przedsięwzięć uzależnionych jest od otrzymania dofinansowania zewnętrznego i dostępności własnych środków finansowych. Gdyby założenia zrealizowano w całości, tegoroczne inwestycje na drogach powiatowych pochłonęłyby łącznie około 20 mln zł.

Przebudowy i remonty dróg, budowa chodników oraz tworzenie dokumentacji projektowych znalazły się w tegorocznym planie inwestycyjnym Zarządu Dróg Powiatowych. Największą z realizacji będzie przebudowa drogi Krynki-Brody, ale równie wyczekiwane przez mieszkańców powiatu jest zakończenie zadania związanego z przebudową drogi powiatowej Osiny-Mokre Niwy-Krupów-Trębowiec Duży-granica województwa świętokrzyskiego. Odcinek o długości 1 km 685 metrów zostanie wyremontowany z udziałem środków z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

 

Dyrektor Zarządu Leszek Śmigas ma nadzieję na realizację także dwóch zadań, które znalazły się na liście rezerwowej wspomnianego już Programu Przebudowy.

 

Od uzyskania dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury i budownictwa uzależniona jest także wspólna inwestycja powiatu i gminy Brody polegająca na przebudowie mostu na Kamiennej w Stykowie wraz z poprawą dróg dojazdowych.

 

Przy udziale gminy Pawłów Zarząd Dróg Powiatowych planuje wykonanie chodników w Rzepinie i Dąbrowie. Budowa nowego chodnika planowana jest także w gminie Wąchock w ciągu drogi Wąchock-Siekierno-Leśna.

 

Jak informuje Leszek Śmigas poza podstawowym planem inwestycyjnym Zarząd Dróg przygotował także pakiet zadań możliwych do realizacji w przypadku pojawienia się wolnych środków finansowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe