Profanacja Najświętszego Sakramentu w starachowickiej parafii

  • 17.07.2017, 14:21 (aktualizacja 17.07.2017, 14:44)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2017-07-17profanacjaok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do 2 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm starachowiczanom,którzy dopuścili się profanacji Najświętszego Sakramentu w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Mężczyźni pili alkohol z mszalnego kielicha, z którego wcześniej do reklamówki przesypali komunikanty. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu kościelnego.

Za obrazę uczuć religijnych odpowiedzą dwaj mężczyźni, którzy w ubiegłym tygodniu postanowili urządzić sobie imprezę w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na osiedlu Południe. 37 i 43-latek po wejściu do świątyni stanęli za stołem mszalnym, a następnie fotografowali się podczas spożywania alkoholu z kielicha mszalnego. Po zawiadomieniu sprawą zajęli się starachowiccy policjanci.

Funkcjonariusze szybko odnaleźli sprawców profanacji. Jak się okazało byli nietrzeźwi.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Do zdarzenia natychmiast odniósł się biskup Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik.

Na prośbę biskupa wczoraj we wszystkich parafiach w Diecezji odbyły się nabożeństwa wynagradzające przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Modlono się także w intencji sprawców profanacji o łaskę skruchy i nawrócenia.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz
Mariusz 05.11.2019, 01:11
Obrazili Pana Jezusa to nie wafelki ale CIAŁO JEZUSA CHRYSTUSA BOGA ŻYWEGO!!!nie bluźnijcie tu trzeba płakać a nie drwić i prosić Boga o wybaczenie
Polak z IPN
Polak z IPN 21.02.2018, 08:37
Tyle krzyku o jakieś wafelki?
Guccio
Guccio 25.09.2017, 21:46
Kijowo być katolem, oj kijowo...
Jerzy Popiełóżko
Jerzy Popiełóżko 25.07.2017, 21:08
Pochwalamy takie piękne profanacje.

Pozostałe