Atrakcje przyrodnicze Powiatu Starachowickiego

  • 11.07.2018, 09:25 (aktualizacja 16.08.2018 10:21)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
atrakcje_przyrodnicze_powiatu_2017.mp4
Powiat Starachowicki to region od wieków związany z żelazem. Tu je wydobywano i przetwarzano od czasów, które nikną w mrokach prehistorii po lata 60 - te XX wieku. Czy teren o tak bogatych tradycjach przemysłowych może obfitować w atrakcje przyrodnicze?

To przecież kraina położona u podnóża najstarszych w Polsce masywów skalnych - Gór Świętokrzyskich. To dawne tereny prastarej Puszczy Świętokrzyskiej, której pozostałości pokrywają niemal połowę powierzchni powiatu starachowickiego. To dolina rzeki Kamiennej, której wody tworzą doskonałe warunki do rozwoju fauny i flory. To wreszcie kraina dinozaurów, które zostawiły tu, coraz liczniej odkrywane, ślady swojej obecności. Przemierzając te ziemie natrafimy na leśne rezerwaty, formacje skalne będące świadkami zamierzchłych dziejów naszej planety oraz liczne zbiorniki wodne. Wszyscy zmęczeni cywilizacją i spragnieni kontaktu z przyrodą znajdą w powiecie starachowickim idealne warunki do rekreacji. Zapraszamy do oglądania!

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe