Budowa ronda Szkolna – Iglasta wymusi zamknięcie Szkolnej na prawie 3 miesiące

  • 7.09.2017, 14:19 (aktualizacja 07.09.2017 15:35)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2017-09-07rondo_objazd.mp4
Trwa budowa ronda na zbiegu ulic Szkolnej i Iglastej. Inwestycja spowoduje zamknięcie ulicy Szkolnej. Ma to nastąpić najpóźniej od 11 września i potrwa maksymalnie do końca listopada. Kierowcy muszą się przygotować na objazdy.

Na początku sierpnia rozpoczęła się budowa ronda u zbiegu ulic Iglastej i Szkolnej w Starachowicach. Inwestycja jest w całości finansowana z budżetu powiatu. Zadanie wartości około 2,5 mln zł ma być zrealizowane do końca listopada.

 

Rondo, które powstanie w miejscu dzisiejszej krzyżówki Szkolna - Iglasta będzie mieć średnicę 36 m ze środkową 21 metrową wyspą oraz jezdnię o szerokości 6 m.

 

Dodatkowo od budowanego ronda w kierunku ulicy Batalionów Chłopskich wykonana zostanie nowa droga o długości 217 i szerokości 6 m z chodnikiem i ścieżką rowerową, a przy ZSZ nr 3 powstanie nowy parking na 35 miejsc. W związku z inwestycją mieszkańcy muszą się przygotować na prawie 3 miesięczne utrudnienia. Na czas budowy ronda ulica Szkolna będzie zamknięta. Ma to nastąpić albo od jutra, albo najpóźniej od poniedziałku 11 września. Kierowców czekają objazdy.

 

Inwestycja przy Szkolnej i Iglastej będzie uzupełnieniem, mającej rozpocząć się także w tym roku, budowy ronda na skrzyżowaniu Radomskiej z Batalionów Chłopskich. Zadanie to finansują wspólnie: powiat, miasto i Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

 

Starosta dodała, że powiat zdecydował się na zwiększenie pomocy przez wzgląd na kierowców poruszających się wyjątkowo zatłoczoną ulicą Radomską. Budowa ronda na jej zbiegu z ulicą Batalionów Chłopskich powinna pomóc włączyć się do ruchu osobom jadącym do i ze szpitala.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aaaa
Aaaa 11.04.2018, 00:33
A mnie i chyba wszystkich kierowcow w starachowicach jasna krew zalewa ile miesiecy to bedzie trwac
Adam
Adam 8.09.2017, 00:00
Tyle że na przy samym rondzie ścieżki nie będzie. To już przerosło projektantów, zarządcę drogi i starostwo.

Pozostałe