Potrzebna pomoc dla Antosia

  • 22.09.2017, 13:24 (aktualizacja 22.09.2017, 16:01)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2017-09-22antos.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dwuletni Antoś Plewiński jak na swój wiek jest już niezwykle doświadczony przez los. Tuż po urodzeniu okazało się, że choruje na porażenie czterokończynowe z niedowładem i padaczkę lekoodporną, które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Jedyną szansą dla chłopca wydaje się być przeszczep komórek macierzystych. Tu jednak pojawia się kolejny problem związany z pieniędzmi, których rodzina chłopca nie ma.

Potrzebna jest pomoc finansowa dla dwuletniego mieszkańca gminy Pawłów Antosia Plewińskiego. Chłopiec nie umie jeszcze samodzielne siedzieć, nie mówiąc o innych czynnościach, które jego rówieśnikom nie sprawiają trudności. Winne temu są choroby, które u chłopca wykryto tuż po przyjściu na świat.

 

Pierwsze miesiące życia chłopca były bardzo ciężkie. Antoś przeszedł m. in.: sepsę.

 

Codziennie chłopiec poddawany jest rehabilitacji, którą w domu prowadzi jego mama Zuzanna. Pozwala to na utrzymanie dwulatka w dobrej kondycji.

 

Opieka nad synem uniemożliwia pani Zuzannie pracę zarobkową, a potrzeby chorego dziecka są duże.

 

Nadzieją dla Antosia jest przeszczep komórek macierzystych, jednak koszt 5 etapów tego zabiegu to około 50 tys. zł. Jego pierwsza tura pozwala mieć nadzieję na wyzdrowienie chłopca, aby to jednak było możliwe potrzebne są pieniądze.

 

Wszyscy, którzy chcą pomóc Antosiowi w pokonaniu choroby proszeni są o dokonywanie wpłat na konto Fundacji Dorośli Dzieciom nr 53 1910 1019 240 272 363 121 0001 z dopiskiem „Darowizna dla Antosia Plewińskiego” lub przez stronę zrzutka.pl z adnotacją „Pomoc dla Antosia”. Można skontaktować się z rodziną także osobiście poprzez profil facebookowy pani Zuzanny. Darowizny przyjmowane są też do puszek w lokalnych sklepach Pomóżmy spełnić marzenie mamy Antosia, która wierzy że jej syn w przyszłości będzie samodzielnie stał i mówił.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe