Autobus energetyczny w Starachowicach

  • 16.03.2016, 15:30 (aktualizacja 18.03.2016, 16:46)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Autobus energetyczny w Starachowicach
Do Starachowic dotarł nietypowy autobus - mobilne centrum edukacyjno – informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu. Przez dwa dni starachowiczanie mogli zapoznać się z nowoczesnymi technikami zarządzania energią. Projekt realizuje Krajowa Agencja Poszanowania Energii.

Energetyczny Autobus podróżuje po Polsce i zachęca do ochrony środowiska i oszczędzania energii. Docelowo mobilne centrum informacyjno-edukacyjne odwiedzi 200 gmin. Od dziesięciu dni stacjonuje w województwie świętokrzyskim. Odwiedziło już Suchedniów, Skarżysko i Ostrowiec, a we wtorek dotarło do Starachowic.

 

Autobus został wyposażony w modele nowoczesnych instalacji coraz częściej stosowanych w gospodarstwach domowych. Zasady działania poszczególnych stanowisk podczas zwiedzania omawiają eksperci.

 

Projekt realizowany jest przez Krajową Agencję Poszanowania Energii, dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym jego celem jest podnoszenia świadomości ekologicznej odnośnie zmian klimatu, przyczyn zachodzenia tych zmian, a także działań jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać w codziennym życiu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe