Nowa hala i plenerowa strefa aktywności przy ZSZ nr 3

  • 22.01.2018, 15:32
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-01-22hala.mp4
Budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach to jedna z ważniejszych inwestycji oświatowych, realizowanych w tym roku przez powiat starachowicki. Kosztem około 6,5 mln zł powstanie obiekt z kilkoma boiskami i zapleczem technicznym. Planowana jest także ogólnodostępna strefa aktywności na świeżym powietrzu.

Przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach w tym roku ruszy budowa nowej hali sportowej. Dotychczasowy wysłużony obiekt będzie wyburzony, a w jego miejsce stanie nowoczesny kompleks z boiskami do piłki nożnej, siatkowej i koszykowej o wymiarach 48x28 m.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Koszt inwestycji oszacowano na około 6,5 mln zł. Władze powiatu starają się o dofinansowanie w wysokości 50 proc. z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Oprócz nowej hali przy ZSZ nr 3 ma także powstać tzw. otwarta strefa aktywności dostępna dla wszystkich mieszkańców, o charakterze sportowo – rekreacyjnym.

 

Wartość tego zadania to ok. 60 tys. zł. Powiat będzie się starał o dofinansowanie.

 

To jednak nie koniec inwestycji w oświatę. W tym roku władze powiatu chcą także złożyć wnioski na termomodernizację trzech budynków szkolnych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe