Zmiany w termomodernizacji

  • 23.01.2018, 14:40 (aktualizacja 23.01.2018 14:49)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-01-23sp9.mp4
Oddala się termin termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 9 i Przedszkola Miejskiego nr 11 przy ul. Górnej. Ze względu na wyższe niż zakładano ceny realizacji prac zgodnie z planem w tym roku będą wykonywane jedynie roboty na terenie Szkoły Podstawowej nr 13, Gimnazjum nr 4 i Przedszkoli Miejskich nr 10 i 2. Miejska Hala Sportowa ostatecznie nie będzie termomodernizowana

Nie 7 jak zapowiadano, ale 4 starachowickie obiekty użyteczności publicznej przejdą gruntowną termomodernizację w tym roku. Oferty, które złożono w przetargach na realizacje zadań przewyższyły o 10 mln zł kwotę zabezpieczoną przez samorząd na ten cel. Stąd decyzja władz miasta o etapowaniu prac.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać


 

W przypadku SP 9 i PM nr 11 najprawdopodobniej procedura przetargowa zostanie powtórzona z terminem wykonania prac do końca sierpnia przyszłego, a nie jak zakładano tego roku.


 

W związku z wysokimi ofertami cenowymi gmina planuje pozyskanie dodatkowych środków na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Konkurs już został ogłoszony. Nabór wniosków trwa do końca marca. Samorząd nie planuje jednak kolejnego przetargu na termomodernizację Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Jana Pawła II.


 

Uczniowie SP 9, SP 13 i Gimnazjum nr 4 w związku z planowanymi pracami przychodzili do szkoły w soboty, aby w czerwcu placówki mogły być już do dyspozycji ekip remontowych. Według zapowiedzi władz miasta dzieci ze SP nr 9 nadal będą przychodziły na dodatkowe lekcje.


 

Kontynuacja nauki szkolnej w soboty nie wyklucza uczęszczania dzieci do „dziewiątki” w czerwcu. Jest bowiem deklaracja organizacji zajęć opiekuńczych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe