Uczniowie ZDZ poczuli się jak żołnierze

  • 2.02.2018, 15:13 (aktualizacja 02.02.2018 15:26)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-02-02cwiczeniawlesie.mp4
Młodzież z klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach miała okazję sprawdzić w praktyce, jak to jest być żołnierzem. Pod okiem instruktorów ze Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy „Rezerwa” ćwiczyła patrolowanie leśnego terenu. W czasie zajęć czekały na nich takie niespodzianki, jak przeprawa przez strumień, czy obrona przed pozorowanym atakiem z użyciem materiałów wybuchowych.

W ramach uatrakcyjnienia programu zajęć w klasach mundurowych, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Byłych Żołnierzy „Rezerwa”. Byli wojskowi podjęli się roli instruktorów zajęć praktycznych. Na miejsce pierwszych ćwiczeń wybrano las w okolicy zalewu Lubianka. Młodzież w czasie zbiórki została podzielona na grupy patrolowe oraz ubezpieczający ją oddział rozpoznawczy, czyli tzw. szpicę.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Uczniowie ćwiczyli pod okiem dwóch instruktorów. Jednym z nich był Andrzej Podgórski, starszy chorąży rezerwy i weteran misji zagranicznych.

 

W ćwiczeniach wzięło udział ponad 20 uczniów ZDZ w Starachowicach.

 

Leśne zajęcia to dopiero początek całego cyklu propozycji.

 

Młodzież nauczy się też strzelania oraz weźmie udział w obozach sprawnościowych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe