Szpital nie otrzymał pieniędzy przez złośliwość polityków?

  • 5.02.2018, 15:28 (aktualizacja 05.02.2018 16:25)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-02-05konferpowiat.mp4
Starachowicki szpital nie otrzymał dofinansowania na zakup sprzętu dla oddziału kardiologicznego. Trafił na listę rezerwową Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, którym zawiaduje marszałek związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. Ponadto jak zauważył poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec wsparcie otrzymały szpitale z regionów rządzonych przez ludowców. A to zdaniem parlamentarzysty daje do myślenia.

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wystąpił do marszałka województwa o przyznanie wsparcia w wysokości 1mln 175 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na zakup sprzętu na oddział kardiologiczny. Niestety, wniosek spotkał się z odmową szybkiej realizacji i trafił na listę rezerwową.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Jak zaznaczyła starosta Danuta Krępa szpital bardzo liczył na wsparcie.

 

Szef Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec zauważył, że wstrzymanie pomocy dla Starachowic i zaoferowanie jej innym lecznicom, wygląda na działanie podjęte z premedytacją.

 

Parlamentarzysta ocenił, że postawa polityków PSL przyczyniła się także do zamknięcia oddziałów: kardiologicznego i naczyniowego prowadzonych przez Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca.

 

Starachowicki szpital na pewno odwoła się od niekorzystnej decyzji, a niewykluczone, że skorzysta także z drogi sądowej.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bojka
bojka 6.02.2018, 10:53
nie trzeba było robić wojny i zmieniać Starosty to by nadal wszystko funkcjonowało jak należy

Pozostałe