Po raz kolejny wrócił temat przenosin oddziału zakaźnego

  • 7.02.2018, 14:51 (aktualizacja 07.02.2018 15:07)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-02-07zakaznysesja.mp4
Przenosiny oddziału zakaźnego do budynku nowego szpitala to temat już kilkakrotnie poruszany na forum samorządu powiatu. Jednak nadal budzi emocje wśród radnych opozycji, którzy nie dowierzają zapewnieniom, że zarząd powiatu jest przygotowany do tego zadania. Starosta Danuta Krępa na miniowej sesji usiłowała ich przekonać, że żadnego zagrożenia nie ma.

Przypomnijmy, że władze powiatu chcą przenieść oddział zakaźny do budynku nowego szpitala, by w ten sposób poprawić warunki jego funkcjonowania. Wymaga tego Sanepid, który dał nam 1,5 roku na stworzenie odpowiednich standardów. Starostwo złożyło wniosek do wojewody na kwotę blisko 3 mln 750 tys. zł o wsparcie tego zadania. O jego losach na ostatniej sesji rady powiatu informowała starosta Danuta Krępa.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Radny Cezary Berak nie był usatysfakcjonowany tym, co usłyszał.

 

Radny opozycyjnego klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego Dariusz Dąbrowski podważył zasadność opierania się na decyzji Sanepidu, wydłużającej termin dostosowania oddziału zakaźnego.

 

Radny dopytywał też o stanowisko wojewody, jako organu decydującego o funkcjonowaniu szpitali.

 

Starosta zaapelowała do opozycji o zachowanie powściągliwości.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe