Radni podzielili pieniądze ze sprzedaży części targu

  • 8.02.2018, 14:46 (aktualizacja 08.02.2018 16:48)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-02-08sesjarm_ok.mp4
Sprzedaż części placu targowego wydaje się faktem. Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej radni miejscy zadecydowali o wprowadzeniu do budżetu miasta 1 mln 600 tys. zł w związku ze sprzedażą działki przy ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pieniądze mają zostać rozdysponowane na budowę ul. Fryderyka Lempego, przebudowę ul. Jeleniej i zagospodarowanie osiedla przy ul. Harcerskiej. Lwia część funduszy, bo aż 950 tys. zł ma trafić na utworzenie basenów letnich. Przetarg w sprawie sprzedaży odbędzie się w piątek o godzinie 10.00. Jest jeden oferent.

Temat sprzedaży części targowicy miejskiej pojawił się podczas obrad radnych miejskich w związku z uchwałą wprowadzającą do budżetu pieniądze z jego sprzedaży. Dyskusję rozpoczął przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zygmunt Andrejas, który przypomniał samorządowcom o skardze, która trafiła w związku ze sprzedażą targowicy do kierowanej przez niego komisji.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Wątpliwości Zygmunta Andrejasa poparł radny Sylwester Kwiecień.

 

Zdaniem prezydenta Marka Materka przegłosowanie uchwały nie przesądza o sprzedaży części targowiska. Stanowisko prezydenta poparła radca prawny oraz przewodniczący rady Michał Walendzik.

 

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej zapowiedział złożenie odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

 

Radni przyjęli uchwałę stosunkiem 10 głosów za do 4 przeciw. Radny Paweł Kępa wstrzymał się od głosu. W głosowaniu nie wzięli udziału Jadwiga Piątek i Sylwester Kwiecień. Sale obrad w tym czasie opuścili Marta Zięba i Tomasz Andrzejewski.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SKS STAR
SKS STAR 9.02.2018, 13:59
Panie Kwiecień gdzie Pan był jak Star upadał?
PIŁKARZ
PIŁKARZ 10.02.2018, 02:02
A TO kWIECIEŃ MIAŁ GO SAM PODTRZYMYWAĆ, A GDZIE BYŁ SKS STAR?
Zygmunt. Andtejas
Zygmunt. Andtejas 9.02.2018, 10:55
W zwiazku z dwiema. Uchwalami..przciwstawnymi..zlozylem do. Samorzadowego. Kolegium. Odwolawczego ..Odwolanie od decyzji. Ptezydenta o sprzedazy w drodze przetargu. w trakcie rozpatrywania. Skargi a do. Wojewody sakrge na ta Uchwale..majac na uwadze niepowazne zachowanie wiekszosci. Radnych... Klubu. Prezydenta i. Spoldzielcow...zlozylem pisemna. rtezygmacje z funkcji. Przewodniczacego. Komisji. Rewizyjmej.

Pozostałe