Marszałek zapewnia: obwodnica Starachowic będzie realizowana

  • 9.02.2018, 15:28 (aktualizacja 09.02.2018 15:31)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-02-09obwodnica.mp4
Wiosną 2019 roku powinny rozpocząć się prace związane z budową północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. Takie zapewnienie podczas wizyty w Starachowicach złożył marszałek Adam Jarubas. Samorządowiec wskazał ponadto źródła finansowania zadania. Ma to być rezerwa z działu drogowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Więcej w materiale filmowym.

Są nowe informacje związane z budową długo oczekiwanej przez kierowców północono-zachodniej obwodnicy Starachowic. Podczas wizyty w naszym mieście marszałek Adam Jarubas wskazał źródło finansowania zadania i zapewnił, że samorząd województwa traktuje inwestycję bardzo poważnie.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

 

Szef samorządu województwa wyjaśnił także powody rozdzielenia procedur projektowej i wykonawstwa zamiast skorzystania z formuły „zaprojektuj i zbuduj”. Zaważyły kwestie finansowe.

 

Obecnie powstaje projekt około 4 km obwodnicy i 6 km drogi. Wykonuje go Biuro Projektowo Wykonawcze z Kielc za 2 mln 12 tys. zł. Zdaniem prezydenta Starachowic Marka Materka do tego etapu przystąpiono najszybciej jak to było możliwe.

 

Według samorządowców realny początek prac związanych z budową obwodnicy to wiosna 2019 roku. Wtedy też powinny być dostępne zapowiadane fundusze.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe