Spór o wydatkowanie środków unijnych w świętokrzyskim

  • 12.02.2018, 15:19 (aktualizacja 12.02.2018 15:25)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-02-12jarubas.mp4
Trwa polityczny spór związany z efektywnością wydatkowania środków unijnych w naszym województwie. Działacze Prawa i Sprawiedliwości zarzucają obecnemu zarządowi województwa zbyt wolne wykorzystywanie pieniędzy z Unii Europejskiej. Samorządowcy bronią się podkreślając, że w naszym regionie obowiązuje system pre-umów, który nie został uwzględniony w statystykach.

Podczas obrad Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego samorządowcy przyjęli stanowisko skierowane do mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Dokument związany jest z informacjami podawanymi przez niektórych działaczy Prawa i Sprawiedliwości na temat nieefektywnego wydatkowania środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Zdaniem konwentu informacje te są nieprawdziwe i szkodzą rozwojowi gmin, powiatów i województwa. Wiarygodność treści przedstawianych opinii publicznej przez polityków PiSu podważa także marszałek województwa Adam Jarubas.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU


 

Zdaniem marszałka środki unijne w naszym województwie są właściwie wydatkowane, według ustalonego planu.


 

Marszałek zdementował także informacje dotyczące odrzucenia wniosku złożonego przez nasz szpital na doposażenie oddziału kardiologicznego z powodów politycznych.


 

Szef województwa podsumował krytyczne uwagi polityków PiS pod adresem zarządu województwa jako element kampanii przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe