Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dla księdza Czesława Wali

  • 12.02.2018, 15:20 (aktualizacja 12.02.2018 15:25)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-02-12wala.mp4
Ksiądz Infułat Czesław Wala został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy aktu dekoracji w Pałacu Prezydenckim dokonał sekretarz stanu Adam Kwiatkowski. Odznaczenie zostało przyznane duchownemu m.in.: za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej i społecznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

Osoby zasłużone w służbie państwu i społeczeństwu otrzymały odznaczenia państwowe podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Wśród nich znalazł się duchowny z powiatu starachowickiego ksiądz Czesław Wala. Twórca Sanktuarium w Kalkowie-Godowie został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej i społecznej, działalność na rzecz rozwoju polskiej kultury oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Ksiądz Czesław Wala ma 82 lata. Jest absolwentem seminarium duchownego w Sandomierzu.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Posługę kapłańską rozpoczynał w parafii Sławno k. Opoczna oraz w Krynkach koło Starachowic. W Kałkowie zorganizował punkt katechetyczny. Od 1967 roku pracował jako duszpasterz głuchoniemych. Jest twórcą Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie oraz inicjatorem budowy tamtejszej Golgoty. W czerwcu 1989 został kanonikiem honorowym Kapituły Katedralnej w Radomiu. Jest m.in.: laureatem ogólnopolskiej nagrody Stowarzyszenia Civitas Christiana im. ks. Bolesława Domańskiego, Kawalerem Orderu Uśmiechu oraz laureatem pierwszej edycji nagrody Świętokrzyska Victoria, a także nagrody Kustosz Pamięci Narodowej. Duchowny jest wielkim przyjacielem niepełnosprawnych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe