W tym roku nie tylko remont Kościelnej

  • 13.02.2018, 14:04 (aktualizacja 13.02.2018 14:08)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-02-13ulice.mp4
Dobra wiadomość dla kierowców. Ulica Kościelna będzie w tym roku remontowana. Gmina pozyskała pieniądze z dotacji, a dodatkowo zaoszczędzi na przetargu. Na dniach mają się też rozstrzygnąć postępowania dotyczące ulic Skałka i Staropolska.

Przebudowa ulicy Kościelnej ma kosztować 5 mln 200 tys. zł. Gmina Starachowice w ubiegłym roku otrzymała na to zadanie wsparcie z budżetu państwa w wysokości 2 mln 571 tys. zł. Dodatkowo po otwarciu ofert przetargowych okazało się, że są one zaskakująco atrakcyjne.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Jak dodaje prezydent Marek Materek przetarg na Kościelną powinien się rozstrzygnąć za około 2 tygodnie, a remont rozpocząłby się już wiosną bieżącego roku. Obejmie położenie nowej nawierzchnia drogi, budowę obustronnych chodników i oświetlenia oraz wydzielenie trasy dla rowerzystów z części jezdni. Pieniądze zaoszczędzone na przetargu dotyczącym Kościelnej, gmina chce przeznaczyć na kolejną inwestycję drogową, jaką jest przedłużenie ul. Słonecznej od skrzyżowania z Kościelną do Górnej.

 

Jak już informowaliśmy termin prac na ulicy Słonecznej został przesunięty na przyszły rok. Póki co gmina jest przygotowana dokumentacyjnie na to zadanie.

 

Ale to nie jedyne przedsięwzięcia drogowe planowane przez gminę w tym roku. Na dniach mają się rozstrzygnąć przetargi na ulice: Skałka i Staropolska.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe