Środa, 19.12.2018

W „dziesiątce” stawiają na szachy

  • 1.03.2018, 13:22 (aktualizacja 01.03.2018 14:40)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-01szachy.mp4
Szkoła Podstawowa nr 10 jako jedyna z naszego miasta uczestniczy w projekcie „Świętokrzyska szkoła edukacji szachowej". Nasza placówka jest jedną z 124 świętokrzyskich jednostek, które wprowadziły innowacyjny program edukacyjny. Dziś społeczność „dziesiątki” wzbogaciła się o nowe komplety szachów, które pozwolą na rozwijanie dziecięcych pasji.

Wicemarszałek Jan Maćkowiak odwiedził społeczność Szkoły Podstawowej nr 10. Samorządowiec w związku z realizowanym przez placówkę projektem edukacji szachowej podarował uczniom 8 zestawów do tej królewskiej gry. Doposażenie to część większego projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli związanego z rozpropagowaniem edukacji poprzez szachy.


 

W ramach programu przeszkolono 230 nauczycieli, którzy realizują zajęcia w świętokrzyskich szkołach od września. Teraz przyszedł czas na doposażenie szkół.


 

Jak mówi Renata Samela dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 projekt „Świętokrzyska szkoła edukacji szachowej" pozwolił na rozszerzenie oferty dla uczniów w dziedzinie, która w placówce ma długie tradycje.


 

Mimo, iż działanie skierowane było do klas 1-3 nowatorskim programem w SP 10 objęto także klasy starsze.


 

Jak podkreśla wicemarszałek województwa Jan Maćkowiak projekt cały czas się rozwija i szkolenie nauczycieli jest możliwe nadal za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe