Środa, 19.12.2018

Marc Lemaitre w Starachowicach

  • 6.03.2018, 10:30 (aktualizacja 06.03.2018 15:28)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-06marc.mp4
Dyrektor generalny ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej Marc Lemaitre w poniedziałek gościł w Starachowicach, gdzie wspólnie z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem odwiedził tereny objęte planem rewitalizacji w tym osiedle Wzgórze oraz budynki wielorodzinne zlokalizowane przy ulicach Widok i Robotniczej.

Przyjazd Dyrektora Generalnego, który kieruje komórką odpowiedzialną za przygotowanie nowego budżetu UE na lata 2020 – 2027 to dla Starachowic, jak podkreślił prezydent, ogromne wyróżnienie.

Tematem wiodącym wizyty przedstawiciela Komisji Europejskiej była Modelowa Rewitalizacja Starachowic. Przypomnijmy, że Starachowice, jako jedno z 240 miast, wzięły udział w konkursie Ministerstwa Rozwoju - Modelowa Rewitalizacja Miast. Starachowice ze swoim projektem „Starachowice OD nowa” znalazły się w gronie 20 najlepszych projektów w Polsce i otrzymały dofinansowanie na przygotowanie programu rewitalizacji w wysokości 2 485 380,00 zł.

- Mówiliśmy o środkach europejskich jakie Gmina Starachowice pozyskała i o jakie się stara. Rozmawialiśmy o problemach z jakimi borykamy się w naszym mieście. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Dyskutowaliśmy o emigracji, o bezrobociu, o zapóźnieniach infrastrukturalnych. Mówiliśmy także o tym co dobre, o ogromnym kapitale społecznym, o ludziach, którzy aktywnie uczestniczą procesie zmian, który się rozpoczął i będzie się rozwijać w kolejnych latach. Pokazaliśmy Starachowice takimi jakimi są naprawdę. Starachowice, które są miastem kontrastów. Nowoczesną fabrykę MAN - a i totalnie niedoinwestowane budynki wielorodzinne kilkaset metrów dalej. Nowo budowaną drogę do szpitala i drogi w fatalnym stanie.

Dyrektor Marc Lemaitre podsumowując wizytę w Starachowicach podziękował za to, że mógł zobaczyć na co wydatkowane są środki europejskie i jakie są potrzeby w kolejnych latach.

W spotkaniu ze strony Komisji Europejskiej uczestniczyli także: zastępca dyrektora generalnego Wolfgang Munch oraz Marek Prawda - szef przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, który w poprzednich latach był Ambasadorem RP przy Unii Europejskiej, w Niemczech i Szwecji.

Urząd Marszałkowski reprezentowali Marszałek Marek Szczepanik oraz Grzegorz Orawiec dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej.

Ze strony gospodarzy spotkania czyli Urzędu Miejskiego w spotkaniu uczestniczyli także: Ewa Skiba - Zastępca Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych, Aneta Nasternak - pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji, Elżbieta Gralec - kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, Małgorzata Galas Bąba - kierownik Referatu Inwestycji Miejskich oraz Marcin Bednarczyk - Architekt Miasta.

Dyrektor Marc Lemaitre gości w naszym regionie na zaproszenie Stowarzyszenia Rozprawy o Europie, które podczas spotkania reprezentował dr Bartłomiej Zapała.

Dziś w Centrum Kongresowym Targów Kielce Marc Lemaitre jest gościem dialogu obywatelskiego pt: "Przyszłość budżetu unijnego i polityki spójności. Jak finansować politykę regionalną po 2020 r.?”.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe