Środa, 19.12.2018

Najeżone trudnościami dyktando wyłoniło mistrzów ortografii

  • 7.03.2018, 14:40 (aktualizacja 07.03.2018 15:55)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-07konkursortograficzny.mp4
Po raz 19- ty w Gimnazjum nr 3 w Starachowicach odbył się konkurs o tytuł Mistrza Ortografii. Ponad 20 uczniów gimnazjów i szkół średnich zmierzyło się z dyktandem pełnym ortograficznych wyzwań. Językowe pułapki najsprawniej ominęły Alicja Różalska i Ewelina Graba.

"Był rześki wieczór, więc Henio chyżo pomknął naprzód i traktował z humorem ten niby - maraton..." To fragment dyktanda pisanego przez 25 uczestników XIX Konkursu „Ortograficzny tor przeszkód”, zorganizowanego w Gimnazjum nr 3 w Starachowicach, w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim.

 

Mistrzyniami ortografii zostały: w kategorii gimnazjów Alicja Różalska, uczennica Gimnazjum nr 1, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Ewelina Graba z I LO.

 

Alicja i Ewelina zdradzają sposób na skuteczne opanowanie zasad ortografii.

 

W konkursie przyznano także 4 wyróżnienia. Nagrody dla najlepszych ufundowali patroni konkursu: starosta Danuta Krępa i prezydent Marek Materek.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe