Środa, 19.12.2018

Samorządowe inwestycje dzięki środkom państwowym

  • 7.03.2018, 14:47 (aktualizacja 07.03.2018 14:54)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-07pwik.mp4
Władze Starachowic wychodzą z ciekawym pomysłem na pozyskanie środków umożliwiających m.in.: budowę nowych mieszkań i udział finansowy w budowie wiaduktu w Starachowicach Dolnych. Chodzi o zbycie części udziałów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju. Tą droga miasto spodziewa się pozyskać do 30 mln zł.

Samorząd Starachowic planuje skorzystać z Państwowego Funduszu Rozwoju. Instytucja realizuje Pakiet dla Miast Średnich, który jest elementem tzw. Planu Morawieckiego. Władze miasta poprzez sprzedaż rządowemu funduszowi część udziałów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji uzyskać chcą uzyskać fundusze na realizacje ważnych inwestycji.

 

Pozyskane środki władze Starachowic mają zamiar wykorzystać na szereg zamierzeń m.in.: budowę wiaduktu w Starachowicach Zachodnich.

 

Dzięki przedsięwzięciu miałyby także powstać 2 wielorodzinne budynki mieszkalne zlokalizowane przy ul. Kościelnej i Piłsudskiego. Jak informuje prezydent Marek Materek w wyniku transakcji gmina Starachowice powinna wzbogacić się o około 30 mln zł.

 

W sprawie sprzedaży części udziałów wodociągów na rzecz rządowego funduszu wypowiedzieć muszą się wszyscy udziałowcy spółki. Oprócz Starachowic są gminy Mirzec, Brody i Wąchock.

 

Udział w przedsięwzięciu jak na razie oprócz Starachowic deklaruje gmina Wąchock.

 

Maksymalny pakiet udziałów, który może być sprzedany to 49%. W naszym przypadku ta liczba ma być jednak mniejsza.

 

Po wstępnych rozmowach PFR wyraził zainteresowanie współpracą z gminą Starachowice.

 

Prezydent przekonuje, że transakcja ta jest bezpieczna zarówno dla PWiK, jak i udziałowców. Według zapowiedzi PFR ma być wspólnikiem pasywnym, ale z prawem veta w ważnych decyzjach.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe