Środa, 19.12.2018

Baseny letnie coraz bliżej

  • 7.03.2018, 14:48 (aktualizacja 07.03.2018 15:35)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-07baseny.mp4
Władze miasta wykonały kolejny krok w kierunku uruchomienia basenów letnich w naszym mieście. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie całej instalacji. W planach jest jeszcze wykonanie pomostów i budowa miejsc parkingowych. Szczegóły w materiale filmowym.

Uruchomienia basenów letnich na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej budziło przed podjęciem ostatecznej decyzji o ich zakupie wiele kontrowersji. Teraz przyszedł czas na realizacje zadania, której dla dobra miasta powinni kibicować zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy tego pomysłu. Pierwszym krokiem było rozstrzygnięcie przetargu na dostawę, montaż i uruchomienie basenów letnich.

 

Przy ul. Szkolnej zostaną uruchomione 2 baseny napowierzchniowe. Pierwszy o wymiarach 7,5x15 m i głębokości około 60 cm będzie przeznaczony dla dzieci. Drugi, dedykowany dorosłym i młodzieży, będzie wielkości 12,5x25 metrów i głębokości 120 cm. Planowany jest także montaż 3 brodzików do płukania stóp. Instalacja basenów będzie kosztować gminę Starachowice 635 tys. zł. Zdaniem prezydenta Marka Materka to korzystna cena. Na całe zadanie zabezpieczono ponad 900 tys. zł.

 

Najbliższe plany samorządowców związane z terenem przy ul. Szkolnej nie kończą się jednak jedynie na uruchomieniu basenów. W najbliższym czasie zostanie także ogłoszony przetarg na przebudowę boiska tzw. „Sahary” i budowę miejsc parkingowych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe