Środa, 19.12.2018

Echa sprzedaży części targowicy

  • 8.03.2018, 16:00 (aktualizacja 08.03.2018 16:10)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-08targowica.mp4
Są odpowiedzi na skargi radnego Zygmunta Andrejasa w związku ze sprzedażą przez władze miasta części terenu targowiska miejskiego. Samorządowiec przekonany o zbyt pochopnej decyzji o zbyciu nieruchomości w świetle trwających działań Komisji Rewizyjnej w tym zakresie zwrócił się o pomoc do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i Wojewody Świętokrzyskiego.

Pomysł sprzedaż części targowicy w Starachowicach spotkał się z falą krytyki wśród handlujących tam osób. Jej wynikiem była skarga skierowana do Rady Miejskiej na działalność prezydenta w tym zakresie. Sprawą zajęła się Komisja Rewizyjna. Zanim jednak komisja miała szansę zapoznać się z zarzutami kupców teren sprzedano, a większość w radzie rozdysponowała środki na szereg inwestycji. Takiej sytuacji sprzeciwił się ówczesny przewodniczący komisji radny Zygmunt Andrejas. Samorządowiec sprawę skierował do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i Wojewody Świętokrzyskiego. Zażalenie adresowane do wojewody świętokrzyskiego rozpatrywała Regionala Izba Obrachunkowa. Organ stwierdził, że uchwałę o podziale środków ze sprzedaży przyjęto z prawem. Samorządowe Kolegium z kolei nie zajęło merytorycznego stanowiska w tej sprawie.

 

Z rozstrzygnięć zadowolenia nie kryje prezydent Marek Materek, który już podczas obrad rady miejskiej, które poprzedzały przetarg był przekonany o trafności swojej decyzji.

 

Ostatecznie działka została sprzedana za kwotę 1 mln 600 tys. zł. Środki jeszcze przed przetargiem zostały podzielone przez radnych.

 

Prezydent podkreśla, że podczas podejmowania decyzji o sprzedaży części targowiska miejskiego brał pod uwagę szereg argumentów.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe