Rondo na Iglastej ma być gotowe za kilka tygodni

  • 8.03.2018, 16:06 (aktualizacja 08.03.2018 16:10)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-08rodno.mp4
Rondo u zbiegu ulic Szkolnej i Iglastej w Starachowicach ma być oddane do użytku na przełomie marca i kwietnia. Tak wynika z najnowszych przypuszczeń inwestora, czyli władz powiatu starachowickiego. Czy długo oczekiwana przez kierowców inwestycja, ma szanse na szybkie zakończenie, sprawdziliśmy z kamerą.

Coraz bliżej wyczekiwanego przez starachowiczan puszczenia ruchu przez nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Iglastej i Szkolnej. Realizacja wartej prawie 2,5 mln zł inwestycji trwa od ponad pół roku. Według zapowiedzi jej zakończenie jeszcze się opóźni.

 

Jak mówi wicestarosta Marek Pawłowski termin zakończenia budowy ronda jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Najbardziej prawdopodobne jest, że nastąpi to na początku kwietnia.

 

Jak informuje wicestarosta w miejscu budowy widać już obrys ronda, które ma mieć średnicę 36 m, ale dużo prac nie zostało jeszcze zrealizowanych.

 

W tle oczekiwania na zakończenie inwestycji pojawiają się już pierwsze propozycje jego nazwy. Wśród proponowanych patronów jest np. osoba Bolesława Papiego. Samorząd powiatu jak na razie własnych pomysłów nie ma.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sasiad  ronda
sasiad ronda 10.03.2018, 00:19
ja nie oczekuje...lepiej bylo promowac transport publiczny

Pozostałe