Środa, 19.12.2018

Nieporozumienia wokół przenosin ośrodka gimnastyki korekcyjnej

  • 9.03.2018, 12:36 (aktualizacja 09.03.2018 15:07)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-09gimkorekcyjna.mp4
Władze powiatu starachowickiego są rozczarowane decyzją władz miasta związaną z wypowiedzenie użyczenia budynku przy ul. Żeromskiego, w którym mieści się Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej. Właściciel obiektu zaproponował przenosiny do SP nr 11, ale starostwo nie kryje, że najlepiej, by do przeprowadzki nie doszło. Prezydent Marek Materek wykazuje natomiast zaskoczenie szumem wokół uregulowanej według niego kwestii.

Władze powiatu starachowickiego prowadzą Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej dla dzieci i młodzieży z wadami postawy i narządów ruchu. Zajęcia odbywają się w budynku przy ul. Żeromskiego w Starachowicach, który powiat otrzymał w bezpłatne użyczenie od samorządu miejskiego. Pojawił się jednak problem związany z dalszym korzystaniem z obiektu, ponieważ umowa użyczenia ma obowiązywać tylko do końca czerwca br.

 

Przyczyną wypowiedzenia powiatowi umowy użyczenia budynku są plany miasta związane z zagospodarowaniem go na inne cele. Miasto zaproponowało powiatowi przenosiny Ośrodka do SP nr 11.

 

Dalsza lokalizacja Ośrodka w budynku przy ulicy Żeromskiego byłaby, według władz powiatu, najlepszym rozwiązaniem.

 

Jak zaznaczyła starosta z Ośrodka korzystają przede wszystkim dzieci z placówek oświatowych podległych miastu i sąsiednim gminom.

 

P.o. dyrektora Ośrodka Izabela Linek mówi, że najważniejsze jest stworzenie dzieciom dobrych warunków do ćwiczeń.

 

Przedstawiciele rodziców są zdezorientowani i pełni obaw.

 

Mimo problematycznej sytuacji władze powiatu zapowiadają, że nie zrezygnują z prowadzenia gimnastyki korekcyjnej.

 

Prezydent Marek Materek nie kryje zaskoczenia wypowiedziami władz powiatu.

 

Prezydent dodaje, że starostwo wie także o możliwości pozostania Ośrodka na ulicy Żeromskiego.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe