Środa, 19.12.2018

Samorządowcy spierają się o podatek szpitala

  • 9.03.2018, 12:37 (aktualizacja 09.03.2018 15:07)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-09szpital.mp4
Podatek od nieruchomości, który powinien zapłacić szpital starachowicki gminie Starachowice stał się kością niezgody pomiędzy samorządami powiatu i miasta. Radni powiatowi z klubu Razem dla mieszkańców chcą umorzenia należności wzorem lat ubiegłych. Władze miasta są także chętne do współpracy, ale chcą w zamian działkę przylegającą do terenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jakie są szanse na porozumienie?

Temat umorzenia należności z tytułu podatku od nieruchomości, który starachowicki szpital powinien zapłacić gminie podnieśli podczas konferencji radni powiatowi z klubu Razem dla mieszkańców. Samorządowcy uważają, że miasto powinno zaangażować się w sprawy funkcjonowania Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej tak jak to było w przednich kadencjach.

 

Jak informował przewodniczący klubu radnych Razem dla mieszkańców Andrzej Matynia prośby o umorzenie należności do prezydenta Marka Materka kierowali zarówno obecna, jak i poprzedni dyrektorzy.

 

Prezydent Marek Materek proponuje radnym inne rozwiązanie. Jest ono związane z zalesioną działką usytuowaną pomiędzy terenem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej a budynkiem Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Właścicielem nieruchomości jest powiat.

 

Gdyby samorząd miasta wszedł w posiadanie działki prezydent zapowiada tam realizacje licznych inwestycji.

 

Zdaniem samorządowca zaproponowane przez niego rozwiązanie jest korzystne dla obu stron.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe