Środa, 19.12.2018

Radni chcą od byłego dyrektora szpitala ponad 100 tys. zł

  • 12.03.2018, 11:55 (aktualizacja 12.03.2018 15:19)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-12fitas.mp4
Echa głośnego porodu martwego dziecka na podłodze starachowickiego szpitala w listopadzie ubiegłego roku. Radni powiatowi klubu Razem dla mieszkańców podliczyli koszty jakie poniósł szpital w konsekwencji dyscyplinarnych zwolnień personelu medycznego, które zarządził były dyrektor placówki Grzegorz Fitas. Zdaniem samorządowców osoba, która podjęła błędna decyzję powinna odpowiedzieć za to finansowo.

Ponad 105 tys. zł stracił starachowicki szpital w związku ze zwolnieniami kadry lekarskiej i pielęgniarskiej dyżurującej na oddziale Ginekologii i Położnictwa podczas tragicznego porodu na podłodze martwego noworodka w listopadzie 2016 roku. Takie wyliczenie podczas konferencji prasowej przedstawił radny powiatowy Marian Mróz.

 

Samorządowiec uważa, że lecznica powinna wystąpić o zwrot kosztów poniesionych na wypłacenie odszkodowań dla personelu medycznego.

 

Zdaniem radnego dyrektor Grzegorz Fitas powinien ponieść finansowe konsekwencje podjętej przez siebie decyzji.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe