Środa, 19.12.2018

Jakie szanse utworzenia hostelu dla uzależnionych?

  • 13.03.2018, 12:53 (aktualizacja 13.03.2018 13:06)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-13hostel.mp4
Jest odzew na propozycję radnego powiatu Pawła Lewkowicza utworzenia hostelu dla osób uzależnionych od alkoholu i innych używek. Najbardziej konkretnie wypowiedział się na ten temat prezydent Starachowic. Marek Materek proponuje utworzenie takiej placówki w pobliżu szpitala i solidarne partycypowanie w kosztach jej utrzymania przez wszystkie gminy powiatu.

Na styczniowej sesji Rady Powiatu w Starachowicach Paweł Lewkowicz złożył interpelację w sprawie utworzenia w naszym mieście hostelu dla osób uzależnionych, który służyłby mieszkańcom całego powiatu starachowickiego. O ocenę propozycji zostały poproszone gminy naszego powiatu. Samorządy Pawłowa i Brodów odpowiedziały negatywnie w kontekście ponoszenia kosztów utrzymania takiej placówki. Mirzec i Wąchock nie mają jeszcze na ten temat zdania. Natomiast prezydent Starachowic Marek Materek podsuwa myśl utworzenia hostelu przy starachowickim szpitalu i proponuje by powiat pokrył 50 proc. kosztów jego utrzymania, a pozostałe inne gminy powiatu starachowickiego. Temat został też poruszony na konferencji prasowej klubu „Razem dla Mieszkańców”.

 

Radny Jan Wzorek wskazał źródło finansowania hostelu, którym są pieniądze pobierane przez gminy za zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

 

Radny dodał, że także obecne przepisy prawa dają możliwość gminom do wykorzystania tych środków na wspomniany cel.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe