Środa, 19.12.2018

W przyszłym tygodniu ruszają zapisy do przedszkoli

  • 13.03.2018, 12:54 (aktualizacja 13.03.2018 15:31)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-13naborprzedszkolakow.mp4
Od 19 marca rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich. Na dzieci w wieku od 3 do 5 lat czeka około 260 miejsc. Gmina przygotowała dla rodziców stronę internetową umożliwiającą zapisy.

Z początkiem przyszłego tygodnia rozpoczyna się nabór do przedszkoli, a także oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Do umieszczenia w przedszkolu mają prawo dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Zapisy rozpoczną się 19 marca za pośrednictwem strony internetowej:

 

www. naborp-kandydat.vulcan.net.pl/starachowice.

 

Będą tam również zamieszczone wzory dokumentów do wypełnienia. O przyjęciu do przedszkoli decyduje szereg kryteriów. Do dyspozycji małych starachowiczan jest 8 przedszkoli, a także oddziały przedszkolne we wszystkich 8 szkołach podstawowych. Tam będą jednak przyjmowane wyłącznie dzieci 5- cio letnie. Wyjątkiem jest SP nr 2, która przyjmie także młodsze roczniki.

 

Przedszkolne zapisy potrwają do 6 kwietnia do godz. 15.00. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju.

 

W rekrutacji nie biorą udziału dzieci, które chcą kontynuować edukację przedszkolną w dotychczasowym miejscu.

 

6 – latki, które mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne, będą uczęszczać do tzw. zerówek funkcjonujących w szkołach podstawowych. Dzieci sześcioletnie na wniosek rodziców, mogą także rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe