Inwestycyjny boom w okolicy ul. Kościelnej

  • 13.03.2018, 12:55 (aktualizacja 13.03.2018 15:31)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-13ulice.mp4
Po zaplanowanej przebudowie ulicy Kościelnej kolejne, pobliskie gminne ulice przybliżają się do remontu. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku modernizacja czeka także ulice Staropolską, Skałkę oraz przedłużenie ul. Słonecznej. Drogi te dotychczas miały nawierzchnię gruntową.

Dobre wiadomości dla mieszkańców ulic Staropolskiej, Skałka oraz osób korzystających z przedłużenia ulicy Słonecznej biegnącego od ulicy Kościelnej do Górnej. Samorząd miasta rozstrzygnął już przetargi na realizacje dwóch z tych inwestycji. Postępowanie w sprawie ostatniego z zadań jest w fazie analizy ofert.

 

Budowa przedłużenia ulicy Słonecznej jest możliwa dzięki oszczędnościom uzyskanym w przetargu związanym z przebudową ulicy Kościelnej. Wcześniej trzeba było w tym miejscu także uregulować kwestie prawne.

 

Kolejnym przedsięwzięciem w okolicy ulicy Kościelnej jest także remont ulicy Skałka. Wykonawcą prac będzie firma TOPEKO z Ostrowca Świętokrzyskiego. Realizacja zadania ma zakończyć się w połowie czerwca.

 

Budowa trzeciej z ulic, czyli Staropolskiej kosztować będzie prawie 240 tys. zł. Nowa nawierzchnia ma zostać wykonana z kostki brukowej.

 

Tereny przeznaczone pod planowane inwestycje jeszcze przed ich rozpoczęciem wizytował prezydent Marek Materek wraz z zastępca ds. gospodarczych Ewa Skibą oraz radnymi miejskimi Elżbietą Kucy, Mariuszem Konarskim oraz Januszem Garbarczykiem.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe