Radni powiatowi rozmawiali na temat lokalnego rynku zatrudnienia

  • 16.03.2018, 13:21 (aktualizacja 16.03.2018 13:25)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-16sesjarpbezrobocie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Cieszy najniższa od wielu lat stopa bezrobocia, ale niepokoi wysoka liczba osób nie podejmujących pracy przez długi czas oraz odpływ młodych ludzi, którzy po studiach nie decydują się na powrót do Starachowic. M.in. takie spostrzeżenia towarzyszyły omawianej na sesji rady powiatu, ubiegłorocznej działalności Urzędu Pracy.

O skali bezrobocia i sposobach na jego minimalizowanie rozmawiali radni powiatu starachowickiego. Dane na ten temat, dotyczące 2017 roku, przedstawił Ireneusz Łukawski p.o. zastępcy dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Starachowicach. Ubiegłoroczna stopa bezrobocia wyniosła tylko 9,1%, ale problemem nadal pozostaje pokaźna liczba długotrwale bezrobotnych. Stanowią oni niemal 60% osób zarejestrowanych w PUP.

 

Temat bezrobocia zainteresował sporą grupę radnych. Jako pierwsza zabrała głos Dorota Nowakowska – Boska, pytając o efektywność szkoleń organizowanych przez PUP.

 

Radny Cezary Berak wymienił najbardziej topowe zawody w kontekście zmian, jakie powinny zajść w szkolnictwie zawodowym.

 

Zdaniem Andrzeja Matyni oferty składane przez pracodawców mają niewielki wpływ na spadek bezrobocia.

 

Paweł Lewkowicz chwalił dużą efektywność staży i szkoleń, ale jednocześnie niepokoił się niewielkim zainteresowaniem innymi formami aktywizacji.

 

Jan Wzorek zwrócił uwagę na duży napływ obcokrajowców na lokalny rynek zatrudnienia.

 

Radny Mirosław Wojciechowski martwił się ucieczką młodych starachowiczan po studiach i pytał o sposoby zatrzymania ich w naszym mieście.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe