Ciepłownia przy Ostrowieckiej z nowym kotłem

  • 16.03.2018, 14:51 (aktualizacja 16.03.2018 14:53)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-16zec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kończą się prace związane z wymianą kotła na terenie ciepłowni Zakładu Energetyki Cieplnej przy ul. Ostrowieckiej. To jednak tylko część modernizacji w ramach której wymieniono już system sterowania, zakupiono agregat prądotwórczy i wyremontowano pomieszczenia socjalne. W planach jest jeszcze modernizacja 40-letniej przepompowni.

Około 4 mln zł kosztować będą prace inwestycyjne realizowane przez Zakład Energetyki Cieplnej na ciepłowni miejskiej przy ul. Ostrowieckiej. Ich główną częścią jest wymiana kotła. Ta część zadania warta jest około 2,5 mln zł.

 

Jak mówi prezes ZEC Marcin Pocheć kocioł wykonany jest nowoczesną technologią w ścianach szczelnych. Urządzenie ma mieć wyższą sprawność, co ma się przekładać z kolei na niższe zużycie opału oraz pozytywnie wpłynąć na czynniki środowiskowe.

 

Kolejnym krokiem modernizacji ciepłowni przy ul. Ostrowieckiej ma być unowocześnienie pompowni.

 

Ostatnia część prac ma potrwać około 1,5 miesiąca.

 

Prace modernizacyjne realizowane są z udziałem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Dotychczas wykonane roboty pochłonęły już kwotę 3 mln 300 tys. zł.

 

Całkowite zakończenie modernizacji ciepłowni planowane jest w czerwcu.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe