Starachowice, Lublin i Radom tworzą wspólny klaster przemysłowy

  • 21.03.2018, 16:28
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-21klaster.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starachowice rozpoczęły współpracę z Lublinem i Radomiem w zakresie rozwoju lokalnych tradycji przemysłowych. Prezydenci tych miast podpisali list intencyjny dotyczący utworzenia Klastra - Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa. W jego ramach ma dojść do zacieśnienia współpracy między przedsiębiorstwami, a także kontaktów z instytucjami naukowymi.

Prezydent Starachowic Marek Materek podpisał porozumienie z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem i wiceprezydentem Radomia Jerzym Zawodnikiem, którego efektem będzie utworzenie Klastra - Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa. Tym samym miasta o silnych tradycjach przemysłowych, rozpoczęły współpracę związaną z branżami: motoryzacyjną i maszynową.

 

Jak wyjaśnia prezydent Marek Materek Klaster zajmie się pozyskiwaniem środków finansowych na własną działalność, polegającą na koordynacji współpracy między przedsiębiorcami oraz środowiskiem akademickim.

 

Rodzajem wstępu do podpisania listu intencyjnego była wizyta przedstawicieli lubelskiego samorządu w Starachowicach.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe