MZK chce kupić 5 niskopodłogowych autobusów

  • 22.03.2018, 14:54 (aktualizacja 22.03.2018 14:58)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-22mzk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miejski Zakład Komunikacyjny w Starachowicach planuje sprzedaż wyeksploatowanych Jelczy i zakup 5 używanych niskopodłogowych autobusów. To rozwiązanie przejściowe na czas, w którym gmina Starachowice oczekuje na unijne dofinansowanie zakupu 10 nowych niskopodłogowych autobusów, spełniających normę Euro 6.

Gmina Starachowice stara się o środki unijne na zakup 10 nowych, ekologicznych autobusów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. O tym, czy otrzyma wsparcie dowie się najprawdopodobniej dopiero we wrześniu br. Dlatego już teraz przedstawia rozwiązanie dogodne dla pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Starachowicach.

 

Miejski przewoźnik planuje zakup 5 używanych autobusów niskopodłogowych. Szacunkowy koszt jednego to około 12 tys. zł.

 

Używane wozy będą służyły mieszkańcom do czasu, aż do Starachowic dotrą nowe autobusy zakupione dzięki unijnemu wsparciu. Można liczyć, że nastąpi to na przełomie 2018 i 2019 roku.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
opt
opt 23.03.2018, 13:17
Gdyby tak jeszcze powiedziano skąd mają być te autobusy? Otóż czekają na sprzedaż w Kielcach. Wyeksploatowane solarisy po 10 tys netto sztuka. Ciekawe czy pomysł na kupno tego nazwijmy to taboru z Kielc to pomysł szefowej Rady Nadzorczej która dziwnym trafem powiązana jest tez z MPK Kielce. Bo o tym już się nie mówi.
Andrzej Wykrota
Andrzej Wykrota 22.03.2018, 20:49
No, oczywiście to bardzo dobra wiadomość, ale zmiany wymaga system komunikacyjny, gdyż to , co zrobił któryś z poprzednich prezesów MZK, bodajże z Ostrowca, słabo się sprawdza, oraz potrzebne jest inne podejście do klientów MZK, bo np. na os. Południe od chyba 2 lat nie można nigdzie kupić biletów. Kiedyś dzwoniłem do firmy w tej sprawie i otrzymałem dość kuriozalną odpowiedź, iż ich interesuje to, by pasażer w autobusie posiadał bilet, a skąd , to już jego sprawa... .

Pozostałe