Właściciel składowiska na Elaboracji skarży decyzję ministra

  • 26.03.2018, 15:13
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-26elaboracja.mp4
Ministerstwo Środowiska cofnęło pozwolenie na prowadzenie składowiska odpadów przez Centrum Odzysku i Recyklingu z ulicy Elaboracja w gminie Wąchock. Właściciel miał jednak możliwość zaskarżenia decyzji ministra i z tego prawa skorzystał.

Jak już informowaliśmy Ministerstwo Środowiska zakazało dalszej działalności Centrum Odzysku i Recyklingu w gminie Wąchock, w którym w 2016 roku trzy razy doszło do groźnych pożarów odpadów. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, który wydał firmie pozwolenie na prowadzenie składowiska, po przeprowadzeniu kontroli cofnął wydaną zgodę. Od tej decyzji właściciel Centrum odwołał się do ministra środowiska z pozytywnym dla siebie skutkiem. Urząd cofnął więc zgodę po raz drugi i tym razem ministerstwo odwołania przedsiębiorcy nie uwzględniło. Z początkiem lutego br. resort podtrzymał decyzję marszałka województwa świętokrzyskiego, cofającą pozwolenie na działalność. To jednak nie oznacza jeszcze końca działalności składowiska. Właściciel skorzystał z możliwości zaskarżenia decyzji ministra do sądu.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe