Spotkanie uczniów i pracodawców w ZSZ nr 1

  • 28.03.2018, 13:19 (aktualizacja 28.03.2018 16:03)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-28zsz1.mp4
W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach odbyło się Forum Współpracy i Dni Kariery z udziałem uczniów, przedsiębiorców oraz polityków. Młodzież miała okazję spotkać się z przyszłymi pracodawcami z branży hotelarskiej i gastronomicznej. Wydarzenie było elementem projektu pod nazwą „Kształcimy specjalistów”, nastawionego na rozwój lokalnego szkolnictwa zawodowego.

W Zespołach Szkół Zawodowych nr 1, 2 i 3 w Starachowicach od ubiegłego roku trwa realizacja projektu „Kształcimy specjalistów - rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic”. Jego liderem jest Akademia Przedsiębiorczości, a partnerami: Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” oraz powiat starachowicki. W ramach programu uczniowie korzystają z szeregu propozycji pomocnych w szybszym znalezieniu pracy, nauczyciele zawodów podnoszą swoje kompetencje, a szkolne pracownie zyskują nowe wyposażenie.

Elementem projektu jest też współpraca szkół ze środowiskiem przyszłych pracodawców. W związku z tym w ZSZ nr 1 odbyło się wydarzenie pod nazwą „Forum Współpracy i Dni Kariery”. W programie znalazło się spotkanie z gośćmi z branży hotelarskiej oraz żywienia i usług gastronomicznych, panel dyskusyjny oraz prezentacja umiejętności praktycznych uczniów. Zaproszenie na spotkanie przyjęli także przedstawiciele świata polityki.

 

Na Forum był również obecny prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”.

 

ZSZ nr 1 odniósł już zauważalnie korzyści z udziału w programie. Poprawiła się baza dydaktyczna, a uczniowie i nauczyciele skorzystali z kursów doskonalenia zawodowego.

 

Jak dodaje dyrektor ZSZ nr 1 kierowana przez nią placówka, może dzięki programowi skorzystać z propozycji do tej pory dla niej niedostępnych ze względów finansowych.

 

Objęci projektem uczniowie w wakacje skorzystają jeszcze z płatnych miesięcznych praktyk w firmach.

 

Projekt „Kształcimy specjalistów” będzie realizowany do końca sierpnia 2019 roku.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe