Nieudane odwołanie starosty

  • 29.03.2018, 14:53 (aktualizacja 29.03.2018 15:23)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-29sesjarp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiatowej opozycji, którą tworzy siódemka radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz radny niezrzeszony Cezary Berak nie udało się wprowadzić zmian w zarządzie powiatu starachowickiego. Podczas dzisiejszych obrad odbyło się głosowanie nad wnioskiem o odwołanie starosty Danuty Krępy. Aby nastąpiła zmiana na tym stanowisku potrzeba było minimum 13 głosów, czyli 3/5 z 21- osobowego składu rady powiatu. Wymóg ten nie został spełniony.

Powiatowej opozycji nie udało się odwołać starosty Danuty Krępy. Wśród zarzutów jakie postawiono staroście znalazły się m.in.: brak właściwego nadzoru nad działalnością jednostek organizacyjnych powiatu, złą politykę inwestycyjną oraz brak współpracy z administracją rządową i innymi samorządami. Głosowanie w tej sprawie poprzedziła dyskusja, w której głos zabrali wnioskodawcy uchwały, przedstawiciele klubów radnych, jak i sama starosta. Negatywną opinię w sprawie odwołania przedstawił przewodniczący Komisji Rewizyjnej Jan Wzorek.

 

W imieniu wnioskodawców głos zabrała Aldona Adamczyk. Radna podtrzymała zarzuty stawiane staroście przez opozycję. Jako pierwszy z argumentów pojawił się zły nadzór na działalnością jednostek organizacyjnych powiatu, czego dowodem ma być m.in.: problem z wyłonieniem dyrektora szpitala.

 

Przedstawiciele klubów Razem dla Mieszkańców oraz Prawa i Sprawiedliwości bronili starosty Danuty Krępy, a winę za niepowodzenia przypisywali poprzedniemu zarządowi powiatu.

 

Radny niezrzeszony Paweł Lewkowicz przedstawił zarówno szereg dobrych, jak i złych posunięć obecnego zarządu. Skrytykował natomiast wnioskodawców odwołania.

 

Tuż przed głosowaniem Danuta Krępa odniosła się do stawianych zarzutów. Starosta podkreślała, że mimo iż wiele jest jeszcze do zrobienia obecnemu zarządowi udało się zrealizować wiele zamierzeń. Wniosek o odwołanie określiła jako próbę podważenia swojego autorytetu w oczach opinii publicznej.

 

Po wystąpieniach przyszedł czas na głosowanie. Radni dokonywali wyboru w głosowaniu tajnym przeprowadzonym przez komisję skrutacyjną. Wyniki głosowania odczytał jej przewodniczący Marian Mróz.

 

W obradach wzięli udział politycy Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec oraz starosta ostrowiecki Zbigniew Duda. Gratulowali staroście obrony stanowiska.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Danutka
Danutka 29.03.2018, 23:03
p...... głupie róbcie rondo na iglastej, co z remontem szkół II LO, ZSZ nr 3 !!!!

Pozostałe