Co ze sprzedażą części udziałów PWiK?

  • 30.03.2018, 15:09 (aktualizacja 30.03.2018 21:09)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-30sesjarm_pwik.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kwestia planowanej sprzedaży części udziałów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wciąż wzbudza duże emocje wśród mieszkańców Starachowic. Planom sprzeciwiają się m.in.: związki zawodowe oraz Rada Pracowników wodociągów. Temat został poruszony także podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej.

Ostatnie informacje wskazują, że Gmina Starachowice zamierza sprzedać Państwowemu Funduszowi Rozwoju 25 a nie jak zakładano pierwotnie 30% udziałów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Transakcja miałaby przynieść gminie 20 milionowy zastrzyk gotówki na inwestycje. W związku z dużą wagą tego przedsięwzięcia radny Sylwester Kwiecień zaproponował zorganizowanie konsultacji z mieszkańcami w tej sprawie.

 

Prezydent przekonywał radnych o słuszności swojej decyzji na temat sprzedaży części akcji. Według prezydenckiego założenia spłata udziałów ma być finansowana z corocznego zysku spółki.

 

Radny Piotr Nowaczek poddawał pod rozwagę ryzyko zaciągnięcia zobowiązania na okres 20 lat.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe