Są plany remontu ul. Jana Pawła II

  • 30.03.2018, 15:12
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-30janapawla.mp4
Jest nadzieja na modernizację ulicy Jana Pawła jeszcze w tym roku. Gmina ma zamiar skorzystać z rządowych środków przeznaczonych na wsparcie przebudowy dróg lokalnych. Jest się o co bić, bo dofinansowanie może sięgnąć od 50 do 80 %. Koszt inwestycję szacuje się na 9 mln zł.

Po modernizacjach ulic Południowej, Moniuszki i Smugowej jest szansa na remont jeszcze jednej bardzo ważnej drogi na osiedlu Południe. Mowa tu o ulicy Jana Pawła II, która wśród starachowiczan nazywana jest ulicą „studzienkową” ze względu na ich bardzo duże nagromadzenie w pasie drogowym. Ta główna ulica tej części miasta to także wieloletnie utrapienie kierowców ze względu na zły stan nawierzchni. Sytuacja ta może się jednak niebawem zmienić, ponieważ gmina ma zamiar skorzystać z nowego programu rządowego przebudowy dróg lokalnych.

 

W przypadku uzyskania dofinansowania gmina jest przygotowana do realizacji przebudowy ulicy Jana Pawła niezwłocznie. Gotowa jest już dokumentacja techniczna, a także pozwolenie na budowę.

 

Możliwe do pozyskania dofinansowanie może sięgać nawet 80% wartości inwestycji, jednak nie więcej niż 5 mln zł.

 

Prezydent ma pomysł na zabezpieczenie wkładu własnego na realizację tej inwestycji. Źródłem finansowania może być dodatkowa transza kredytu lub sprzedaż gminnego mienia.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe