Ulicami Starachowic pobiegnie półmaraton

  • 3.04.2018, 14:43 (aktualizacja 03.04.2018 14:53)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-03-29bieg.mp4
W niedzielę 8 kwietnia nasze miasto opanują miłośnicy biegania. Na ten dzień zaplanowano II Półmaraton Starachowicki. Biegacze będą pokonywać trzy dystansy, w tym ten najdłuższy liczący 21 km na trasie Starachowice – Lipie.

8 kwietnia ulicami naszego miasta oraz do pobliskiego Lipia przebiegnie Półmaraton Starachowicki. Będzie to już druga edycja imprezy promującej zdrową formę rodzinnego wypoczynku. Dla uczestników biegu przygotowano trzy trasy liczące po 21, 10 i około 2 km.

 

Biegi na wszystkich dystansach wystartują o godz.10.00 z przejścia dla pieszych przy dawnym Bistro na alei Armii Krajowej. Tam będzie również meta.

 

Kierowcy muszą się przygotować na przejściowe utrudnienia. Ulice pokonywane przez biegaczy będą nieprzejezdne przez około 3 godziny.

 

Zapisy na półmaraton prowadzone są drogą elektroniczną, m.in. na profilu facebookowym Zabieganych Starachowic.

 

Organizacja półmaratonu będzie możliwa dzięki, pozyskanej przez Zabiegane Starachowice, dotacji z Ministerstwa Sportu w wysokości 25 tys. zł. Środki te posłużą również do przygotowania listopadowego Biegu Niepodległości, którym stowarzyszenie chce uczcić 100 rocznicę odrodzenia się Państwa Polskiego.

 

W ramach listopadowego biegu przewidziany jest także symboliczny dystans 1918 metrów nawiązujący do roku odzyskania niepodległości.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe