Radni powiatu rozmawiali o inwestycjach na drogach

  • 4.04.2018, 13:26 (aktualizacja 04.04.2018 14:58)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-04sesja_drogi.mp4
Inwestycje na drogach krajowych i powiatowych były tematem marcowego posiedzenia Rady Powiatu w Starachowicach. Samorządowcy wysłuchali informacji przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Kielcach oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Skorzystali też z okazji by upomnieć się o sprawy według nich niedostatecznie załatwione lub pominięte.

O zrealizowanych i planowanych inwestycjach komunikacyjnych rozmawiano na minionej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Była mowa o pracach prowadzonych na drogach krajowych nr 42 i 9 oraz na trasach administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Kielcach w 2017 roku na inwestycje w powiecie starachowickim wydała prawie 13 mln zł. Roboty zostały wykonane na terenie gminy Brody w miejscowościach Młynek, Rudnik, Lubienia przy drodze nr 9 oraz w Kuczowie i Stykowie przy trasie nr 42.

 

W bieżącym roku nowe inwestycje nie są przewidziane. Generalna Dyrekcja będzie dbać o stan już istniejących dróg oraz mostów. Rzecznik tej instytucji poinformowała także, jakie działania czynione są w zakresie powstania obwodnicy Wąchocka.

 

Radny Paweł Lewkowicz nie był zadowolony ze sposobu rozpatrzenia swojej interpelacji, dotyczącej poprawy bezpieczeństwa przejścia dla pieszych w okolicy budynku socjalnego przy ulicy Ostrowieckiej.

 

Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach w tym roku będzie realizował 7 zadań, z których najkosztowniejsze to kontynuacja modernizacji dwóch tras: Osiny - Mokre Niwy - Krupów - Trębowiec Duży do granic województwa świętokrzyskiego w gminie Mirzec oraz Krynki – Brody. Wykonana zostanie także pierwsza część przebudowy odcinka Tychów Nowy - Ostrożanka.

 

Radny Mirosław Wojciechowski upomniał się o dokończenie trasy Tychów Nowy – Ostrożanka, w czym wsparł go także goszczący na sesji wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.

 

Dyrektor ZDP Leszek Śmigas poinformował, że jest możliwość uzyskania aż 80% dotacji na tę inwestycję z nowego „Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów”.

 

Wójt Mirosław Seweryn apelował także o wykonanie powiatowego łącznika: Mirzec ulica Langiewicza - Mirzec Poddąbrowa, bo jak dodał to do niego kierowane są w rzeczywistości nieuzasadnione pretensje radnych gminy.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe