Spotkanie radnych miejskich i powiatowych w niepełnym składzie

  • 5.04.2018, 14:49 (aktualizacja 05.04.2018 15:30)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-05spotkanieok.mp4
Inwestycje związane z budową wiaduktu w Starachowicach Dolnych, zadłużenie szpitala względem gminy oraz problem opieki specjalistycznej to główne tematy spotkania radnych miejskich i powiatowych. Naradę zorganizowano z inicjatywy prezydenta Starachowic. Nie wszyscy samorządowcy jednak dopisali.

Łącznie 20 radnych miejskich i powiatowych wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez prezydenta Marka Materka. Samorząd gminy reprezentowała trójka prezydentów, skarbnik oraz większość radnych poza Klubem Prawa i Sprawiedliwości. Z PiSu na spotkanie przyszedł tylko Włodzimierz Orkisz. Nie pojawił się natomiast Zarząd Powiatu i większość radnych powiatowych. Stawili się jedynie radni Polskiego Stronnictwa Ludowego i Cezary Berak. Samorządowcy swoją nieobecność usprawiedliwili w nadesłanym piśmie. Tłumaczą ją chęcią uczestnictwa w spotkaniu o randze wspólnej sesji rad.

 

Pierwszym tematem spotkania była budowa przejścia nad torami kolejowymi w Starachowicach Zachodnich.

 

Najszerzej radni dyskutowali na temat służby zdrowia. Podjęto tematy zadłużenia szpitala względem gminy oraz zabezpieczenia mieszkańców w specjalistyczne świadczenia zdrowotne. Obecne zadłużenie szpitala na rzecz Starachowic wynosi 1 mln 147 tys. zł. Spłata należności została rozłożona na raty.

 

Drugim tematem, który zelektryzował radnych było zabezpieczenie mieszkańców w specjalistyczne świadczenia zdrowotne. Pojawiła się tu zarówno likwidacja Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, jak i brak specjalistów w szpitalu powiatowym.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe